GABRYSIA

Gdy Gabrysia przyszła na spotkanie Fundacji, poznaliśmy śliczną, mądrą, młodą dziewczynę, której historia wszystkich wzruszyła do łez...i od razu wiedzieliśmy, że chcemy pomóc jej rozwijać się tanecznie! Przybij piątkę – podaj dalej!

Historia Gabrysi Zenki

Gabrysia związana jest od wielu lat z chojnowskim zespołem tanecznym „KARAMBOL”, z którym odniosła wiele spektakularnych sukcesów. Wystąpiła m.in. w programie TV POLSAT „Got to Dance 2. Tylko taniec”, podczas Grand Prix Polski Dance Września 2012 zdobyła: I miejsce w kategorii Solo DISCO DANCE i również I miejsce w kategorii DUETY HIP HOP (oryginalna choreografia Gabrysi).

Gabrysia ma zaledwie 19 lat. Tańczy od dziecka i tańczy pięknie. I jak mówi nie dla siebie, ale dla ludzi. Taniec to miłość, radość i nadzieja na lepsze jutro, co widać w pięknych, płynnych ruchach, które zawsze opowiadają jakąś ciekawą historię. Przed kilkoma miesiącami Gabrysia dowiedziała się, że jest chora na nieuleczalne stwardnienie rozsiane. Jej świat na chwilę się zatrzymał i rozpadł na miliony drobnych kawałeczków...

- To był moment, kiedy stanęłam nad krawędzią, musiałam dokonać wyboru: poddać się, pogodzić i dać możliwość chorobie zapanowania nad moim ciałem czy z całych sił walczyć.. uświadomiłam sobie jak ważna jest wiara w siebie i swoje możliwości... – Gabrysia napisała na swoim blogu i postanowiła walczyć, bo „kto walczy, już zwyciężył”. Świat zbudowała więc od nowa. Nie myśli o tym, co będzie za miesiąc, czy za dwa, ale o tym, co jest dzisiaj, teraz i tutaj.

Dlaczego taniec?

Gabrysia tańczy dzięki swojej mamie, która wskazała jej taneczną drogę. Gabrysia tańczy dla ludzi. Cieszy ją każdy uśmiech i radość, jaką sprawia publiczności swoimi występami. Taniec Gabrysi jest też pewną formą wdzięczności dla tych, którzy ją wspierają i dają siłę do walki z chorobą. Gabrysia uwielbia pomagać innym, bo wie, że dobro zawsze odwdzięcza się dobrem. Dlatego też prowadziła na przykład warsztaty taneczne dla dzieci. I chce to robić dalej.

Gabrysia jest utalentowaną tancerką, boi się jednak, że któryś taniec będzie jej ostatnim - dlatego poprzez każdy swój występ pragnie „uświadomić ludziom jak ważna jest wiara i siła człowieka”. Te słowa Gabrysia napisała na swoim blogu, który polecamy wszystkim -  http://www.gabriela-zenka.blogspot.com/

I jeszcze kilka filmów z YOUTUBE z Gabrysią w roli głównej. Zapraszamy do obejrzenia!

http://www.youtube.com/watch?v=mvA8h4MwwAw (Dni Chojnowa 2012)

http://www.youtube.com/watch?v=EACMW10f1Ys (Grand Prix Polski Dance Września 2012)

http://www.youtube.com/watch?v=Qnb9y5wQYUQ