Gala Charytatywna 21.09.2013

W minioną sobotę, tj. 21.09.2013 roku, w nowo otwartym, muzycznym klubie Grey we Wrocławiu, odbyła się Gala charytatywna na rzecz podopiecznych fundacji im. Łukasza „Dino” Staniszewskiego. Imprezę poprowadził znakomity konferansjer Bartosz Lepszy oraz towarzysząca mu Anna Bukowska. Pojawiło się około 200 gości, obecni byli ludzie biznesu, między innymi Darek Kantecki, reprezentujący IV Open Polish Championship MMA, Kornelia Szymczak, właścicielka i projektantka artystycznej biżuterii Nelia, czy też znane postaci ze świata sportu takie jak Dariusz Sztylka, piłkarz WKS Śląsk Wrocław oraz finalistki konkursu Miss Dolnego Śląska. Odbył się również pokaz sukni wieczorowych Atelier Blue oraz pięknych torebek Adeli Surowieckiej, które oczarowały gości Gali. Modelki przedstawiły również biżuterię firmy Nelia oraz piękne fryzury wykonane przez stylistkę fryzur Kamilę Lewandowską.

Gościem specjalnym imprezy był Tomek Stera – wokalista, muzyk, aranżer oraz producent muzyczny. Artysta wykonał między innymi piosenkę „Taki Wrocław”, która zdobyła zaszczytne drugie miejsce, w wakacyjnym konkursie na „Letni kawałek Wrocławia”. Pojawiły się również utwory z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej, która od dawna jest muzyczną inspiracją dla Tomka. Na Gali swoje umiejętności taneczne pokazała podopieczna fundacji, Gabrysia Zenka.

Tomasz Stera udzielił również odpowiedzi na pytanie dotyczące Gali.

Projekt wsparcia realizowany przez fundację Dino miał na celu zebranie pieniędzy dla najbardziej potrzebujących dzieci. Rozumiem, że popierasz taką inicjatywę, występując gościnnie na gali, która odbyła się w minioną sobotę? Proszę, powiedz kilka słów o tym, dlaczego artyści powinni brać udział w takich galach.

T. Stera: Artyści powinni wspierać takie inicjatywy, nie chcę tutaj mówić o "misji", bardziej powinno to wynikać z wewnętrznej potrzeby każdego człowieka. W moim przypadku tak właśnie jest, dzięki piosenkom, które śpiewam być może łatwiej jest mi przekazać emocje, trafić do ludzi, tym samym wesprzeć fundację, jak również wpłynąć na innych. Tym bardziej jest mi miło, że fundacja Dino wspiera uzdolnionych podopiecznych, dla tych ludzi, to czasem całe życie.

Nie zabrakło również licytacji, na której to zaciętą walkę o oryginalne przedmioty, toczyli ze sobą wszyscy głodni pomocy ludzie biznesu. Wylicytowane zostały między innymi intrygujące, pełne kolorów obrazy, piłkę do siatkówki z podpisami całej reprezentacji Polski, podarowana przez Grzegorza Winkla, oryginalna sportowa koszulka koszykarza Macieja Zielińskiego, koszulkę reprezentacji kobiet w siatkówce, szalik w barwach Irlandii, czy też płytę Tomka Luberta. Dochód z licytacji został przekazany na rzecz podopiecznych fundacji „Dino”.

Głównym sponsorem Gali było Centrum Kosmetyki Estetycznej i Laserowej we Wrocławiu - Royal Laser Estetic, Cukiernia Kyrcz oraz Yammi. Patronat nad imprezą objęli prowadzenieimprez.com, express-miejski.pl, BusIness Woman&Life oraz Kapitał Dolnego Śląska.

Fundacja Łukasza „Dino” Staniszewskiego, zrzesza w swojej inicjatywie ludzi – głównie rodzinę, przyjaciół oraz sympatyków fundacji, którzy wraz z pamięcią o Łukaszu, pragną kontynuować jego dzieło, poprzez pomoc potrzebującym, mającym piękne marzenia dzieciom.

Grey Music Club swą działalność zaczęło niespełna miesiąc temu, a mimo tak krótkiego czasu, posiada już duże grono sympatyków. Idealne miejsce na spędzenie wieczoru dla lubujących się w klubowych klimatach oraz muzyce serwowanej przez najlepszych DJ-ów. Przestronne, nowoczesne i ciepłe wnętrze sprawdziło się doskonale oraz zachwyciło gości swą oryginalnością podczas imprezy.

Na Gali nie zabrakło podziękować skierowanych do pomysłodawczyni i twórcy Gali, Pani Marty Borowieckiej.

E.W